La Grande Mamma na Rynku Głównym

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują mniej znane dania obiadowe – canelloni, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku cechom: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się też mniej znane potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz potrawy z różnych miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku powinien zawierać też wino. Lampka czerwonego wina to przy włoskim posiłku reguła. Fajna restauracja włoska w Krakowie Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć nie mały wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film